top of page
woman on sofa in pain using nerivio

שאלות נפוצות

 • למי מיועד מכשיר נריביו?
  נריביו מותווה לשימושם של מטופלים עם מיגרנה, בני 12 ומעלה. הנריביו אינו מיועד לשימוש ע"י אנשים הסובלים מאי ספיקת לב, מחלות לב חמורות או מחלות חמורות בכלי דם מוחיים, או מאפילפסיה בלתי נשלטת. הנריביו אינו מיועד לשימוש ע"י אנשים עם שתל של מכשירים רפואיים פעילים (למשל, קוצב לב, שתל שמיעה). את המכשיר יש להצמיד לזרוע העליונה בלבד, על עור בריא ויבש ובעל תחושה פיזית תקינה, הנטול כל שתל מתכתי וללא סמיכות לנגעים סרטניים. נריביו לא נבדק בקרב נשים בהריון או על בקרב מטופלים שגילם מתחת לגיל 12.
 • מתי כדאי לי להשתמש בנריביו?
  נריביו זמין במרשם בלבד. טיפול בהתקף מיגרנה: נריביו מיועד לטיפול בהתקפי מיגרנה בזמן התרחשותם. לקבלת תוצאות יעילות, יש להתחיל את הטיפולים מוקדם ככל האפשר ולא יאוחר מ-60 דקות לאחר תחילת כאב המיגרנה או הופעת ההילה. נריביו יכול לשמש לסבבי טיפול נוספים, אם אין הקלה בכאב הראש או אם הכאב חוזר. מניעת התקפי מיגרנה: לטיפול מניעתי יש להשתמש בנריביו בשיטת יום כן-יום לא, ניתן לבצע טיפול בכל שעות היממה אבל חשוב לבחור זמן שמתאים לך ולדבוק בו. האפליקציה של מריביו מאפשרת לך לקבל תזכורת כדי לא תפסידו טיפול. שימוש יומי לסירוגין - יום כן יום לא, כל טיפול באורך 45 דקות. שילוב טיפול מניעתי וטיפול בזמן התקף מיגרנה: ניתן להשתמש ב-Nerivio למניעת מיגרנות ולטיפול בהתקפי מיגרנה באופן הבא: השתמש ב-Nerivio כל יומיים למניעת מיגרנה ולפי הצורך לטיפול בהתקפי מיגרנה. לדוגמה, אם תבחר לבצע טיפול מונע בכל שני, רביעי, שישי ושבת ואם יש לך התקף מיגרנה באחד הימים שבהם אינך מתכוון לבצע טיפולים מונעים (לדוגמא ראשון) - בצע טיפול של 45 דקות כאשר התקף המיגרנה שלך מתחיל. לאחר מכן המשך בטיפול המונע שלך בימים שני, רביעי, שישי ושבת כרגיל. אם יש לך התקף מיגרנה באחד הימים שבהם אתה מתוכנן לבצע טיפול מונע - אתה יכול לעשות אחד מהשניים: אם כבר עשית את הטיפול המונע ולאחר מכן קיבלת מיגרנה, אתה יכול לבצע טיפול נוסף. אין הגבלה על מספר הטיפולים ביום שניתן לבצע. אם טרם ביצעת את הטיפול המונע שלך, תוכל לשלב את הטיפולים בטיפול אחד (כלומר, לבצע טיפול אקוטי שישמש גם כטיפול מונע רגיל). בכל מקרה, המשך בטיפול המונע שלך בימים רביעי, שישי ושבת השבוע כרגיל.
 • האם אוכל להשתמש בנריביו אם המיגרנה שלי החלה לפני יותר משעה?
  ניתן להשתמש בנריביו למניעה או טיפול במיגרנות שלכם בכל עת. עם זאת, בהקשר לטיפול בהתקף הנתונים הקליניים שלנו מראים כי נריביו יעיל יותר כאשר משתמשים בו מיד עם הופעת התסמינים, ולכן מומלץ להתחיל את הטיפול בו לא יאוחר מ-60 דקות מרגע הופעת כאב המיגרנה או ההילה. נריביו יכול לשמש לסבבי טיפול נוספים, אם אין הקלה בכאב הראש או אם הכאב חוזר. יש להתייעץ עם הרופא שלך להוראות שימוש נוספות. בנוסף, ניתן להשתמש בנריביו לטיפול מניעתי - ראו שאלה ״מתי כדאי לי להשתמש בנריביו?״
 • היכן ניתן לרכוש את מכשיר הנריביו?
  במידה ויש לך מרשם רופא - תוכל לרכוש את הנריביו בלחיצה על כפתור לרכישה בראש העמוד או בלינק פה לרכישת נריביו ניתן גם ליצור קשר בשעות הפעילות עם שירות הלקוחות שלנו בטלפון 077-3630400 או בנייד 054-5996029 ניתן לקבל את הנריביו במשלוח לביתך או לדאוג לאיסוף עצמי ממשרדי החברה בתיאום מראש.
 • כיצד מקשרים את מכשיר הנריביו לאפליקציה?
  לקבלת סיוע מודרך, באפשרותך להשתמש בעזרה בתוך האפליקציה הממוקמת בתפריט התחתון ב'עוד',-> 'מכשיר נריביו'-> 'חיבור נריביו חדש'. כדי לקשר את נריביו לאפליקציה עליך לאפשר תחילה את ה-Bluetooth בטלפון שלך. אם הטלפון שלך עם מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד, יש לאפשר גישה למיקום ולהפעיל את שירותי המיקום. האפליקציה תבקש ממך לאשר הרשאות אלה. כדי לקשר מכשיר נריביו לאפליקציה בפעם הראשונה, יש להפעיל את המכשיר (אור ירוק בהבהוב איטי יציין שהמכשיר פועל), וללחוץ על 'חבר נריביו' באפליקציה. בפעם הראשונה שמקשרים את מכשיר נריביו לאפליקציה, עליו להימצא בסמיכות של כ-2 ס"מ לטלפון. כל מכשיר ניתן לקשר לחשבון משתמש אחד בלבד. אם כבר קישרת בין האפליקציה למכשיר נריביו ספציפי, יתבצע חיבור אוטומטי בעת הפעלת המכשיר ופתיחת האפליקציה.
 • האם יש להניח את הנריביו באותו צד שבו אני חווה את כאב הראש?
  מכיוון שנריביו מפעיל מנגנון כולל לעיכוב הכאב, הגירוי בזרוע מעכב כאב באזורים אחרים בגוף, לכן ניתן להשתמש במכשיר בכל אחת מהזרועות, ללא קשר לצד שבו כואב הראש.
 • איך מכבים את הנריביו?
  הנריביו ייכבה אוטומטית. במכשיר קיימות תכונות הכיבוי הבאות: • בהפעלה הראשונה של המכשיר לצורך קישור שלו לאפליקציה והגדרתו, המכשיר ייכבה אוטומטית לאחר 10 דקות. • בכל הטיפולים הבאים, המכשיר יחכה 3 דקות להתחלת הטיפול לפני שייכבה, אם הטיפול לא החל המכשיר ייכבה. • במקרה של השהיית המכשיר במהלך טיפול, הוא ייכבה אוטומטית לאחר 5 דקות אם הטיפול לא החל שוב. ניתן להשהות את הטיפול עד 3 פעמים על מנת להבטיח טיפול ללא הפרעות. • בתום כל טיפול, המכשיר ייכבה אוטומטית לאחר דקה אחת. טיימרים אוטומטיים אלה אינם משפיעים על יכולתו של המכשיר לספק 12 טיפולים בני 45 דקות כל אחד.
 • למה מיועדת רצועת הזרוע וכיצד עליי להשתמש בה?
  יש ללפף את רצועת הזרוע סביב המכשיר והזרוע כדי לשפר את המגע בין המכשיר לעור. בשימוש הראשון שלך, יהיה עליך לכוון את הרצועה למידתך . לרשותך ארבע מידות לבחור מתוכן (S, M, L, XL). עבור מידה L או XL, יש להשתמש ברצועת ההארכה. אם המידה S עדיין רפויה מידי לשימוש, ניתן ליצור קשר עם שרות הלקוחות שלנו בטלפון 077-3630400 ורצועת זרוע במידת XS תשלח אלייך. במידה והמידה XL אינה גדולה מספיק לשימוש, ניתן ליצור קשר עם שירות הלקוחות בטלפון 077-3630400 ורצועת הארכה תישלח לביתך
 • לאיזו עוצמה לכוון כדי לטפל בכאבי הראש שלי ?
  יש לכוון את רמת עוצמת הטיפול כך שתהיה חזקה מספיק אך עדיין נוחה ולא מכאיבה. הכיוון חשוב למיקסום התועלת הקלינית של הטיפול. ניתן לכוון את העוצמה דרך האפליקציה באמצעות לחיצה על הלחצנים +/-. על מנת להגדיר את העוצמה לרמה אופטימלית אישית. 1. בתחילה יש להגביר את עוצמת הגירוי באמצעות הלחצן '+' ולהפסיק כאשר הגירוי כואב ו/או לא נוח 2. יש להפחית את העוצמה ב 1-2% באמצעות הלחצן '-'. למען בטיחותך, לחיצה על הלחצן '+' מספר פעמים ברציפות תביא לעלייה הדרגתית איטית בעוצמה. יש לכוון את העוצמה בתחילת הטיפול, ולהשאיר אותה כפי שהיא במהלך 45 הדקות של הטיפול (אלא אם הגדרת עוצמה גבוהה מדי שאינה נוחה). התחושה תדעך לרמה נוחה לאחר מספר שניות, ואין צורך להגביר אותה.
 • מה התחושה בזמן הטיפול?
  המכשיר מעביר פולסים חשמליים. יהיה עליך להגדיר את רמת עוצמת הטיפול. לשם כך יש להגביר את העוצמה עד לרמה הגבוהה ביותר שעדיין נוחה לך ולא כואבת. התחושה יכולה להיות חזקה בהתחלה, אך היא בדרך כלל תדעך לרמה נוחה לאחר כמה שניות. אם התחושה לא נוחה או כואבת, עליך להקטין את העוצמה. במהלך הטיפול אתם עשויים לחוש תחושה זמנית של חום, עקצוץ מקומי, נימול בזרוע, כאב בזרוע או אדמומיות בעור, שאמורים להיעלם זמן קצר לאחר סיום הטיפול. אם אתם חשים נימול ו/או עווית שרירים, נסו לשנות את מיקום המכשיר על הזרוע.
 • האם ניתן לבצע את הטיפולים בלי חיבור לאינטרנט?
  כן, ניתן לבצע טיפולים עם נריביו ללא חיבור לאינטרנט שכן הטיפול אינו מצריך חיבור ל-Wi-Fi או רשת סלולרית. החיבור לאינטרנט נדרש רק כאשר בעת הרישום או כניסה לאפליקציה. לאחר הכניסה לאפליקציה יש להישאר רשומים אליה כאשר סוגרים אותה בסיום הטיפול ולפיכך לא יהיה צורך בחיבור אינטרנטי להפעלת הטיפולים הבאים.
 • אני לא מרגיש.ה את הגירוי. מה עליי לעשות?
  יש לוודא שציפוי המגן הוסר מהאלקטרודות, שהמכשיר והאפליקציה מקושרים זה לזה, ושהטיפול הופעל ולא הופסק או הושהה. יש להגדיר את עוצמת הטיפול כך שתהיה חזקה אך נוחה וללא כאבים באמצעות לחיצה על הלחצן '+' באפליקציה. אם הגירוי עדיין לא מורגש, ייתכן שהאלקטרודות מאבדות את יכולת ההיצמדות. כשהמכשיר כבוי, יש להשתמש באצבע שלך כדי למרוח בעדינות טיפת מים אחת או שתיים על משטח הג'ל של האלקטרודות כדי לשפר את ההיצמדות שלהן. אם משטח ההיצמדות של האלקטרודות נפגע, עליך להחליף את המכשיר.
 • כמה טיפולים אוכל לבצע עם הנריביו?
  המכשיר מתאים ל- 18 טיפולים של 45 דקות כל אחד. כאשר מסתיימים טיפולים אלו, יש להשליך את המכשיר על פי ההוראות. כדי למזער את אובדן הלחות, יש לכסות את האלקטרודות כאשר אינן בשימוש בציפוי המגן המצורף, ולאחסן את המכשיר באריזתו המקורית או בשקית הנשיאה. כמו כן, לפני או אחרי הטיפול, יש לשפשף את האלקטרודות באצבע עם טיפת מים כדי לשפר את יכולת ההיצמדות שלהן.
 • האם אני יכול.ה להשתמש במספר מכשירי נריביו עם אותו משתמש באפליקציה?
  כן! האפליקצייה תומכת במספר מכשירי נריביו המשמשים אותו משתמש. ניתן להשתמש בהם עם אותו טלפון חכם או אחר. כך זה נעשה: 1. יש לחבר את מכשיר הנריביו הראשון שלך לאפליקציה. האפליקציה משויכת כעת למכשיר זה וניתן לשלוט בו באמצעות האפליקציה. 2. באפשרותך לחבר מכשיר אחר לאפליקציה עם אותו שם משתמש באמצעות הכפתור "חבר נריביו" במסך הטיפול. יש לשים לב שניתן להתחבר למכשיר אחד בכל פעם, לכן יש לוודא שרק מכשיר אחד פועל ולא נמצא בתהליך טיפול. 3. יכול להיות לך נריביו אחד בבית, אחד אחר בעבודה ואחד אחר לשאת אתך אם ברצונך בכך. 4.יש לשים לב ששימוש באותו מכשיר נריביו עם חשבונות משתמש שונים לא יעבוד.
 • האם המידע האישי שלי ישותף?
  הפרטיות שלך חשובה לנו מאוד והמידע האישי שלך נשמר בצורה מאובטחת. לרשותך היכולת לשתף את המידע שלך עם הרופא המטפל על ידי ייצוא היומן שלך למסמך שניתן לשלוח באמצעות דוא"ל או אפליקציות חברתיות. נתונים אנונימיים עשויים לשמש לצורך שיווק ולפרסומים ודיווחים מדעיים, אולם המידע האישי שלך לעולם לא ישותף ללא הסכמתך.
 • מהן הדרישות המינימליות לסמארטפון בשביל להשתמש באפליקציה?
  אפליקציית נריביו דורשת: - מסך מגע בגודל 4.7 אינץ' לפחות ברזולוציה של 720 * 1280 פיקסלים לפחות - מעבד CPU של 1GHz או מהיר יותר, זיכרון פנימי של 2GB או יותר, ואחסון פנימי של 16GB לפחות - יכולות קישוריות של BT4.0 ומעלה - מערכות הפעלה נתמכות- iOS בגרסה 13 ומעלה ואנדרואיד בגרסה 7 ומעלה.
 • איפה אני יכול.ה למצוא את ההוראות למשתמש של נריביו?
  גרסת הדפסה של המדריך למשתמש (מהדורה 2.5, ספטמבר 2022) זמינה בדף התמיכה. המדריך למשתמש הוא באנגלית, ותקף לאפליקציית iOS בגרסה 3.0.22.6. ולאפליקציית אנדרואיד בגרסה 7.0.17.1.
 • האם נריביו מכיל לטקס?
  לא. אף אחד מהחומרים שאנחנו משתמשים בהם לא מכיל לטקס.
 • כיצד ניתן למחזר את המכשיר בתום השימוש?
  ניתן למחזר את המכשיר במכלי מחזור לפסולת אלקטרונית, אותם ניתן למצוא במוקדי מחזור בסביבת המגורים.
 • האם נריביו מספק כלים לניהול המחלה?
  כן, נריביו נותן כחלק מובנה מהאפליקציה יומן יומי המאפשר מעקב ורישום אחר כאבי הראש, סימפטומים נלווים, סימפטומים פרודרומליים וטיפולים. מומלץ למלא את היומן גם בימים בהם אינך לא חווה כאב ראש, על מנת להבטיח חוויה שלמה של הכלי לניהול המחלה. ניתן לייצא ולשתף את היומן עם הרופא או כל אחד אחר.
 • מהו כפתור ה ”!GIER UP“?
  אפליקציית נריביו מספקת אפשרות לצפייה והקשבה לסרטון ייחודי המשלב תרפיה התנהגותית והדרכה, הנקרא GIER -Guided Imagery, Education and Relaxation“ שמשמעו "דמיון מודרך, הדרכה, והרפיה", אשר ניתן להפעילו במקביל לגירוי החשמלי הטיפולי של מכשיר ה נריביו. מחקר מראה כי שימוש ב GIER יכול להעלות את הסיכויים לירידה בכאב מהמיגרנה, מעבר להשפעה הטיפולית של הנריביו עצמו.
 • מהי התרפיה ההתנהגותית של ”!GIER UP“? היכן ניתן למצוא אותה?
  אפשרות ה GIER באפליקציה מספקת Guided Imagery, Education and Relaxation“ ”)GIER), משמע, "דמיון מודרך, הדרכה, והרפיה". כאשר אפליקציית הנריביו מופעלת בעברית, ניתן למצוא את אפשרות ה GIER בפינה השמאלית העליונה של מסך הטיפול באפליקציה, בזמן טיפול, לאחר קביעת עוצמת הטיפול ומענה על שאלות היומן. כאשר האפליקציה מופעלת באנגלית, כפתור ה GIER נמצא בפינה הימנית העליונה של מסך הטיפול באפליקציה. שימו לב: ניתן להפעיל את ה GIER אך ורק בעת טיפול.
 • כיצד ניתן להזמין שוב נריביו?
  הדרך הקלה להזמין מכשיר נוסף היא ע"י לחיצה על כפתור הזמן נריביו, באפליקציה. כאשר אפליקציית הנריביו מופעלת בעברית, הכפתור ממוקם בפינה הימנית העליונה של מסך הטיפול. ניתן גם לפנות אלינו דרך האתר, במספר של שירות הלקוחות או בערוץ הוואטסאפ.
 • במה נריביו שונה ממכשיר TENS?
  מכשיר הנריביו ו-TENS שונים במהותם במנגנון הפעולה שלהם, בנתוני הסטימולציה החשמלית ובמקום בגוף שבו משתמשים במכשיר. מנגנון הפעולה REN של נריביו פותח ותוכנן בקפידה ע"מ לעורר מנגנון דיכוי כאב עצמוני של הגוף הנקרא Conditioned Pain Modulation( CPM). הסטימולציה החשמלית של Nerivio בזרוע מפעילה עצבים אשר בתורם מפעילים מנגנון דיכוי כאב טבעי בגזע המוח, אשר מיתרגם ליצירת אפקט גלובלי בגוף של שיכוך כאב. מנגנון זה שונה ממנגנון הפעולה של מכשירי TENS, אשר מעוררים סטימולציה בעצבים מקומיים (באזור הסטימולציה) ע"מ למסך עצבים מקומיים אחרים אשר משדרים למוח את תחושת הכאב, לכן הם צריכים להיות ממוקמים במקום בו חשים את הכאב (לדוגמא על הראש בזמן מגרנה)
 • האם זה באמת עובד?
  בהחלט! המחקרים הקליניים שערכנו מראים ש-66.7% מהאנשים חווים הקלה משמעותית בכאב שעתיים לאחר התקף המיגרנה, ו-37.4% חווים היעלמות מוחלטת של הכאב, שעתיים לאחר ההתקף. למידע נוסף על המחקרים הקליניים, ניתן לקרוא את החלק "מידע קליני" בלינק הזה.
 • האם נריביו ניתן לשימוש ע״י אנשים עם מיגרנה כרונית?
  כן. נריביו הוא מוצר הניתן תחת מרשם רופא, לשימוש עצמי עם תחילת התקף המיגרנה או האאורה, עם התוויה לטיפול אקוטי (acute) לאנשים בגילים 12 ומעלה הסובלים ממיגרנה כרונית או ארעית, עם או בלי הילה(aura).
bottom of page